Neden özel dünya anaokulu

Home » Neden özel dünya anaokulu

Özel Dünya Anaokulu sahip olduğu vizyonla; Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve yenilikçi, çevreye duyarlı ve tüm insanlara saygılı olarak 12 yıldır okul öncesi eğitim faaliyetlerini sürdüren köklü bir kurumdur.

Özel Dünya Eğitim Kurumlarının ilk basamağı olarak içinde bulunduğu kampüsün her türlü imkânını kullanabilmektedir. Bu da öğrencilerine daha zengin ve uyarıcı bir çevrede, yaş ve gelişim dönemlerine uygun olarak hazırlanmış güvenli bir ortamda eğitim alma fırsatı sunmaktadır.

Kurulduğu yıldan itibaren sunduğu yoğun Yabancı Dil Eğitimi, alanında uzman branş öğretmenleriyle yürüttüğü branş dersleri çocukların bilgiyi genişletmelerini, bir çok zeka alanına yönelik etkinlikleri öğrenmeyi içselleştirmelerini sağlamaktadır.

Okul Öncesi Eğitime, toplumun geleceği çocukların eğitimine ve bakımına bağlıdır bilinciyle, özenle ve ciddiyetle yaklaşmakta Beslenme Dostu Okul olarak diyetisyen destekli beslenme programı ve Anaokulu Psikolojik Danışma ve Rehberlik Servisiyle çocuklarının hem beden hem de ruh sağlığını önemsemektedir.

Özel Dünya Anaokulu çocukların mutluluğunu temel alan yaklaşımı, teknolojik gelişmeler ışığında değişen ders programı ve deneyimli öğretmenleriyle çevreye duyarlı, yaşamı paylaştığı canlılara saygılı, sağlıklı, mutlu ve özgüveni yüksek çocuklar yetiştirmeyi hedeflemekte, kaliteden ödün vermeden eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir.